V dnešnej dobe je už naozaj zbytočné vysvetľovať niekomu, čo je to vlastne počítač a na čo slúži. Každý má tú svoju vlastnú definíciu, ktorú odvodzuje od spôsobu akým svoj počítač využíva a verte mi, že práve Vaša je tá správna. Počítače sú tu pre to, aby nám pomáhali. Odborné definície sú v ponímaní užívateľa nepodstatné. S počítačmi sa stretávame každodenne, nehovoriac o tom, že v dnešnej dobe sú nevyhnutnou súčasťou modernej domácnosti. Či už máme doma školopovinné deti, pracujeme na nich, alebo ich máme iba tak pre zábavu či relax. Väčšine z nás slúžia hneď na viacero účelov. A ak mám byť úprimný, okrem toho, že pomocou počítača môžem komunikovať s priateľmi a rodinou, uľahčuje mi prácu, môžem si na ňom pozrieť film a vzdeláva ma, nenahneval by som sa, ak by mi aj navaril, opral, či vyvenčil psa  . Posledné tri veci nedokáže! Je to však iba hudba budúcnosti, keď sa raz prebudíme a našou jedinou povinnosťou bude ísť do práce. Všetko ostatné urobia za nás počítačmi riadené roboty. Dúfam však, že to navždy zostane iba námetom k akčným thrillerom ako napr. „Ja robot“. Veď naše počítače nemajú žiadne ľudské vlastnosti. Nie? Nevedia byť tvrdohlavé, nedávajú nám „zbytočné“ otázky, občas neštrajkujú ...?

 

Verili by ste, že Váš počítač má pred Vami „tajomstvá“? Môže to znieť neuveriteľne, no počítaču môže byť napr. teplo, môže mať plnú hlavu všetkého možného čím ho kŕmia všetci členovia domácnosti, prípadne môže pri potulkách po internete chytiť dajaký vírus a ochorieť.

 

Ale aj napriek tomu nám ponúkajú naše počítače obrovské možnosti. Stačí, ak sa o ne budeme starať a snažiť sa im porozumieť. 

V nasledujúcich číslach sa pokúsim objasniť Vám niektoré z tajov, ktoré pred Vami Váš počítač doteraz skrýval. 

 

 

Milan Potočný MIPOS PC – Váš súkromný PC servis

Tel. : 0905 870 332